Видалення дерев

Видалення дерева.

           Залежно від складності роботи, стану дерева, його розташування ми використовуємо різні способи видалення :

Видалення дерева цілком з використанням природного нахилу.

   Усі роботи ведуться на землі. У дерева випилюється клин з боку падіння, потім дерево підпилюється і штовхається в потрібну сторону. Для валяння потрібний майданчик, розміром з дерево, яке видаляється.

Видалення дерева цілком з використанням відтяжки.

            Альпініст забирається на дерево, прив’язує мотузок до верхівки, за допомогою якої дерево валиться у будь-якому потрібному напрямі . Потім дерево пиляється і за допомогою відтяжки і клину задається напрям падіння ствола. Цей спосіб, як і перший, є відносно простим, але вимагає вільного місця, куди можна покласти дерево.

                   Видалення  дерева по частинах.

          Цей спосіб використовується у разі, коли немає достатнього місця для спила дерева цілком, але є майданчик, куди можна скидати фрагменти дерева. Альпініст залізає на дерево, потім обпилює усі гілки, після чого пиляє ствол фрагментами по 2-3 метра та за допомогою відтягуючої мотузка скидає їх на виділений майданчик.

                   Видалення дерева із завішуванням частин.

          Дерево пиляється частинами. Кожна частина завішується на мотузку і обережно спускається вниз. Найскладніший і трудомісткий процес. Використання цього методу дозволяє видаляти дерева в сильно обмежених місцях, гілки, що нависають над будинком, і тому подібне. При цьому шматки спускаються  вниз по потрібній траєкторії, огинаючи штучні перешкоди (дроти, дах, клумби, молоді дерева і клумби.